Rozwody: adwokat w Łodzi

„Trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego” – zgodnie z prawem to jedyny powód, dla którego jedno z małżonków może wnieść do sądu pozew o rozwód. Ale rozwody, podobnie jak inne sprawy sądowe, oznaczają więcej niż spór prawny. Za każdym pozwem stoją ludzie, którzy jeszcze do niedawna tworzyli wspólnie dom. Z tego powodu sprawy rozwodowe mogą przybrać bardzo różny bieg, a aby wszystko potoczyło się sprawnie, nierzadko potrzebny jest dobry adwokat. Niezależnie od tego, czy powód wnosi o rozwód z orzeczeniem o winie, czy bez orzekania o tym, kto zawinił – stronom pozostaje do ustalenia wiele kluczowych spraw. Rozwód oznacza m.in. konieczność podziału majątku czy też ustalenia wykonywania władzy rodzicielskiej, jeśli małżonkowie posiadają dzieci.

W naszej kancelarii prawnej uzyskają Państwo pełne wsparcie prawne, gdy chodzi o rozwody. Doświadczony adwokat udzieli pomocy zarówno na etapie przygotowania pozwu o rozwód, jak i podczas postępowania przedsądowego oraz będzie reprezentował interesy Klienta w trakcie rozprawy.

O czym warto pamiętać, decydując się na rozwód?

  • O rozwód może do sądu wystąpić każde z małżonków – zarówno wnosząc o orzeczenie o winie, jak i wstrzymując się przed takim wnioskiem.
  • Rozwody są orzekane przed sądem. Czasem sprawy rozwodowe kończą się na jednej rozprawie (np. może się to stać, gdy obie strony są zgodne co do chęci zakończenia małżeństwa, dokonały podziału majątku przy pomocy notariusza i nie posiadają dzieci), czasem wymagają większej ilości spraw.
  • Sąd może nie orzec rozwodu, jeśli z jego przyczyny ucierpi dobro wspólnych małoletnich dzieci małżonków, byłby on sprzeczny z zasadami współżycia społecznego lub o rozwód wystąpi małżonek winny rozpadu małżeństwa, a druga strona nie wyrazi na niego zgody.
  • Rozwody, podobnie jak inne sprawy sądowe, wymagają złożenia pozwu. Powód musi w nim wskazać m.in. argumenty świadczące o rozpadzie więzi, a także określić, o co wnosi. Najlepiej, jeśli jego przygotowaniem zajmie się dobry adwokat.
  • Sprawy rozwodowe oznaczają dla stron koszty – związane z opłatami sądowymi za złożenie pozwu oraz np. w dalszej kolejności złożenia wniosku o podział majątku

Jeśli rozważają Państwo rozwód z małżonkiem, nasz adwokat wykona wszystkie usługi związane ze sprawami rozwodowymi. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z kancelarią.